U10 - Lelkes, küzdelmes mérkőzések Érden
Kiemelt

2017 január 16

Szekeres Örs :

Az első mérkőzésünket „testvér” csapatunk (SZKSK II. Érd) ellen játszottuk. A mérkőzést kicsit álmosan kezdtük. Aztán felébredtünk és a nagy akarásnak köszönhetően a félidő felére 5 gólos előnyre tettünk szert. Később az ellenfelünk is lendületbe került, nálunk meg jött egy kis gólcsend, így a félidő végére 2 gólosra olvadt az különbség. (Félidő: 7 – 5 nekünk) A második félidő elején a védekezésünk szétesett ennek köszönhetően az ellenfél eredményes volt átlövésből és ziccerből egyaránt (állás: 9 – 9). A támadás sem ment úgy ahogy kellett volna, kimaradtak a helyzetek szép számmal. Ennek ellenére fej-fej mellett haladtunk. Ezek után a védekezés megint kezdett összeállni, ennek eredményeként a támadásunk is egyre jobb lett. A félidő utolsó öt percét egy 5-0- s etappal zártuk. (Végeredmény: 16 – 10-re nyertünk!!!!!)

A második meccsünket a Budai Farkasok ellen vívtuk. Nagy küzdéssel és nagyon jó védekezéssel magunk mögött tudtuk tartani az ellenfelet. A támadó játékunk is jó volt, kidolgoztuk a helyzeteket és értékesítettük is őket. Négy gólos előnyre tettünk szert. Ekkor vissza mentünk egy kicsit zártabb védekezésre, ami kicsit nagyobb mozgást eredményezett az ellenfélnek és egy 4-0- s etappal  kiegyenlítettek. (Félidő: 6 – 6) A második félidőt is nagy játékkedvvel, és jó védekezéssel kezdtük. Viszont ahogy haladtunk előre kezdtek kimaradozni a helyzetek. Ekkor még fej-fej mellett haladtunk. Hibák voltak mind a két oldalon, mind a védekezésben, mind pedig a támadásban. A félidő 10. percétől sajnos az ellenfélnek jött ki jobban a lépés. Mi támadásban sorban dobtuk a kapufákat illetve maradtak ki helyzetek rendesen, viszont a farkasok eredményesek voltak és így egy 6 – 1-es időszak végén három gólos vereséget szenvedtünk. (Végeredmény: 15 – 12)

Összegezve: Nagyon elégedett vagyok a csapatom mai teljesítményével, mert mind a két meccsen amikor az ellenfél utolért minket vagy vezettet vagy iksz volt nem törtünk meg, lelkes küzdelemmel és győzni akarással játszottuk végig a mérkőzéseinket. Örülök annak is, hogy egyre több játékosunk sokkal bátrabban mer kapura törni és veszi ki a részét a csapat támadó játékában és a védekezésében egyaránt mint korábban. Egyre több jó egyéni megmozdulást látok, sőt egyre több összjátékot a csapattagok között. Fejlődnünk kell többek között a szélsők játékba hozatalában, beállós játékban, és a kintről történő átlövésekben. Haladunk az úton de még sok gyakorlás vár ránk.