Kiemelt

2016 december 23

Szekeres Örs

1 nap

Nagy várakozással indultunk a csapattal a Ferenczy kupára. Egy pár gyereknek ez volt az első komolyabb megmérettetése. Az első meccsünket a Beszterce Salgótarjánnal vívtuk. A mérkőzés egy kicsit nehézkesen indult, de az első félidő végére magabiztos négy gólos előnyre tettünk szert (félidő 7:3). A második félidőben egyre magabiztosabbak, és bátrabbak lettünk, és sikerült magabiztos győzelemmel kezdenünk a kupát. Végeredmény: 15-6.

2 nap

Vegyes napot zártunk ma a kupán. Az első mérkőzésünket a XVI. kerület csapatával vívtuk. Nem tudtam mire számíthatok, mert csak annyit tudtam az ellenfélről, hogy erős csapat. A mérkőzést kicsit álmosan kezdtük, és sok helyzetet ki is hagytunk. Viszont a védekezésünk jól összeállt és így nem sikerült az ellenfélnek ellépni tőlünk. Így egy szoros és pörgős mérkőzés kerekedett belőle. Ha jól emlékszem az első félidőt döntetlennel zártuk. A második félidőt már nagy tűzzel kezdtük és végig ott voltunk az ellenfél nyakán. Az utolsó másodpercekben a XVI ker. vezetett egy góllal amikor is a javunkra ítéltek egy büntetőt. Sajnos ezt a büntetőt elhibáztuk, és egy gólos vereséget szenvedtünk. Végeredmény: 12:11.

A második mérkőzésünk az Elektromos csapata ellen volt. Az erőviszonylatokat nézve hasonló erőt képviseltek mint mi. Az elejétől kezdve kezünkben tartottuk a mérkőzést, kevés hibával játszottunk és a védekezésünk is jó volt, így sikerült egy magabiztos győzelmet arattunk. Végeredmény: 13:10.

3 nap

A napot a nagyon képzett Debreceni Sport iskola csapatával kezdtük. A mérkőzés elején meccsben voltunk velük, de egy pár darab technikai hiba miatt az ellenfél meglépett tőlünk. Sajnos a támadásunk szétesett és a védekezésünk sem állt össze. Kipróbáltunk többféle védekezést, de az ellenfélnek mindig volt válasza rá. Támadásban bátortalanok voltunk, az ellenfél védekezése jó volt, ezért nem voltunk eredményesek. Végeredmény: 7:14. A második meccsünket a Gyömrő ellen játszottuk. Nagyon sok múlt ezen a meccsen, mert itt dőlt el, hogy harmadikok leszünk vagy pedig a negyedikek. A csapatot a mérkőzés előtt megpróbáltam mentálisan felkészítenem a nehéz mérkőzésre. A mérkőzés az elejétől kezdve nagyon pörgős és harcos volt. Mind a két csapat tudta, hogy nagy a tét. A védekezésünk nagyon jól össze állt, az ellenfél két jó támadóját is sikerült hatástalanítanunk. A jó védekezésnek hála a támadás is könnyebben ment. Tudtunk indulni, bementek az átlövések és a betörésekből is eredményesek voltunk. Kapus poszton is fantasztikus játékot nyújtottunk. Végeredmény: 12:9.

Hurrááááááááááá 3. hely!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Összegezve:

Nagyon örülök az elért eredménynek és büszke vagyok a csapatomra! Örülök annak is, hogy a nehéz meccseken (XVI ker., Gyömrő) nem törtünk meg a nagy teher alatt, és sikerült tisztesen helytállnunk!