• szept.

NB I B férfiak nyugati csoport 1. forduló

Rév TSC-Szigetszentmiklósi KSK 32-25 (14-13)
Vitáris - Duzsi 5, Varga L. 2, Nagy A. 3, Milovits 3, Nagy T. 1, dr. Kiss I.
Csere: Kovács R. (kapus), Éliás 9, Szabó Gy., Horváth P. 1, Pocsai, Hódi 1, Tóth M., Spacsek, Medvedev
Az eredmény alakulása: 4. perc: 2-3. 12. perc: 6-8. 17. perc: 9-8. 27. perc: 12-13. 36. perc: 17-14. 45. perc: 24-15. 54. perc: 27-22
Kiállítások: 10, iil. 12 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 2/0
Kökény István: Szoros első harminc percet játszottunk az újonc otthonában. A második félidő első tízenötpercét viszont 10-2-re elveszítettük. Ebben az osztályban ilyen rövidzárlatot egyetlen csapat ellen sem engedhetünk meg. Sajnos többen is csalódást okoztak ezen a napon játékukkal. A híbákból tanulnunk kell és változtatni kell a hozzáállásunkon, hogy a folytatás sikeres legyen.
  • 09
  • szept.

Magyar Kupa Előselejtező

VSK Tököl-Szigetszentmiklósi KSK 18-30 (10-13)
Gd: Spacsek 7 (1), Pocsai 5 (3), Éliás 5, Duzsi 3, Nagy A. 3, Horváth P. 3, Kiss I. 2, Hódi 2.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 4/4
I. forduló
Szigetszentmiklósi KSK-PLER-Budapest 26-27 (15-14)
Kovács R. - Duzsi 5, Éliás 4, Nagy T. 3, Varga L. 3, Milovits 3, Kiss I.  Csere: Dávid (kapus), Medvedev 1, Hódi 2, Márton, Szabó Gy., Pocsai 5 (2), Spacsek, Horváth P.
Az eredmény alakulása: 4. perc: 3-1. 11. perc: 7-4. 17. perc: 9-10. 26. perc: 12-12. 35. perc: 17-15. 46. perc: 22-20. 50. perc: 22-23. 57. perc: 25-24.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. /5
Kökény István: Jó iramú végig szoros mérkőzésen. A hajrában sikerült a vendégeknek hibáinkat kihasználni és kivívniuk a továbbjutást.
  • 26
  • aug.

Felkészülési torna Érsekújvár (Nové Zámky)
MHC Start Nové Zámky–Szigetszentmiklósi KSK 27–33 (13–18)
Gd: Éliás 7, Pocsai 6, Nagy A. 4, Hódi 4, dr. Kiss I. 4, Horváth P. 3, Medvedev 2, Spacsek 1, Bóka 1, Ács 1
SKP Frydek Mistek–Szigetszentmiklósi KSK 28–27 (16–17)
Gd: Nagy A. 4, Medvedev 4, Éliás 3, Pocsai 3, Horváth P. 3, Spacsek 3, dr. Kiss I. 2, Márton, 2, Milovits 2, Bóka 1
A harmadik helyért
Szigetszentmiklósi KSK–Kosice Crows 31–30 (13–11)
Vitáris – Pocsai 4, Éliás 5, Nagy A. 2, Medvedev 3, Milovits 3, dr. Kiss I. 2. Csere: Kovács R. (kapus), Márton 1, Horváth P., Spacsek 5, Hódi 1, Bóka 3, Ács 2
Eredmény alakulása: 12. perc: 8–4. 22. perc: 10–7. 34. perc: 15–12. 42. perc: 19–19. 47. perc: 22–22. 52. perc: 23–27. 56. perc: 26–28. 59. perc: 30–28.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 6/3.
Kökény István: Az Érsekújvári csapattal immár hagyományos idény előtti meghívást elfogadva vettünk részt a hat csapatos tornán, ahol szlovák és cseh első osztályban szereplő
együttesekkel találkozhattunk. Az első mérkőzésen a házigazdák ellen szinte végig vezetve nyertünk. A második találkozó végig szoros volt. Esélyünk volt az utolsó másodpercig
legalább az egy pont megszerzésére. A helyosztó is hasonló fej fej melletti összecsapás volt. Kapusaink jó teljesítménye minden kritikus helyzetben sokat jelentett a harmadik hely
eléréséhez. Felkészülésünket jó szolgálta, hogy magasabb osztályban szereplők ellen készülhettünk. Feladatunk a bajnokság kezdetéig, hogy tovább csiszolódjon csapatunk védekezése és támadása is, valamint az új játékosok beépítése. Ezt fogja szolgálni a szerdai Liga kupa mérkőzés is.

• 10
  • aug.

A következő bajnoki szezon előtt komoly feladat vár Kökény István vezetőedzőre. mivel 8 játékos távozott a keretből. Pátlásukra 5 új játékos érkezett, és az idei év feladatai közé tartozik a helyi fiatalok beépítése is a felnőtt csapatba úgy, hogy közben stabilan a középmezőnyben végezzen a csapat.

Pocsai Rajmund

Általános Iskola 2.osztàlyában ismerkedtem meg a kézilabdával,és mivel elég hiperaktív gyerek voltam mellette,focival,és karatéval próbáltak a szüleim le fárasztani.Később aztán a foci és a karate elmaradt és csak a kézilabdával töltöttem az időmet.13éves voltam mikor Szegedre a Pick Szeged utánpótlásába kerültem,ahol először Bella Árpád,majd Avar György,és Gera Norbert egyengette az utamat.Közben az aktuális korosztályos válogatottakban is kaptam meghívást.6évet töltöttem itt,és kisebb nagyobb kitérők következtek.Majd 2008-ban Ceglédre szerződtem ahol Kökèny István (Köksi)irányítása alatt stabil NB.1-es játékossà váltam.7év után Dabasra szerződtem,ahol nagyon jó koncepció mellett az Nb1/b-t megnyerve az első osztály közép csapata lehettünk.Itt Szilágyi Zoltán,Szilágyi István és Tomori Győző kezei alatt dolgozhattam.5évet töltöttem Dabason.Mivel a családommal,feleségemmel,és a kislányukkal szeretnék Dabason letelepedni,így kézenfekvő volt hogy egy közeli csapatot kell keresnünk.Így esett a választás Szigetszentmiklósra,és mivel lett volna több környékbeli lehetőség is,első sorban az edző,Köksi szemèlye is szerepet játszott,mivel Cegléden azt mondhatom baráti viszony alakult ki köztünk.Szeretnèk a bajnokságban minél előrébb végezni,és tudásommal,rutinommal mind a csapatot,mind a fiatalokat segíteni!

Vitáris Norbert

Százhalombattai nevelésű játékosként 1 évet volt szerencsém még a nagy Dunaferr ifi és felnőtt játékosaként lehetőséget kapnom ahol NB1 4. helyet tudtunk megszereni, majd ezt követően 7 év Váci profi kézilabdázás (legjobb helyezés: NB1 6. hely, 2x MK 4.) után Vecsésre sodort az élet 2 évre, mikor is sikerült feljuttatni a csapatot az első osztályba és végül 2019-ben idén elkezdem szezonomat a Szigetszentmiklós színeiben.
Strandkézilabda válogatottként idén Európa Bajnoki bronzérmet szereztünk Lengyelországban, és készülünk az idei DOHA BEACH GAMES-re, majd a jövő évi Pescara-i Világbajnokságra. Eddigi eredményeink még: EB 3., 4.,  VB 3., 4.; Világjátékok 4.
Azt gondolom hogy ehhez a baráti közösséghez könnyen fogok tudni alkalmazkodni, hiszen játszanak itt volt csapattársaim, régi ellenfelek.
Igyekszem tudásom legjavával szolgálni a klubot, segíteni társaimat a pályán, mind a pályán kívül, és minél szebb eredményekkel, emlékekkel zárni majd az évet.

Tóth Máté

Tóth Máté vagyok, Gyöngyösön születtem ahol több mint 10 évet játszottam, majd az egyetem miatt elkerültem Pécsre, ahol 2 évet töltöttem,  majd hazaköltöztem Gyöngyösre, emiatt Hatvanban folytattam pályafutásomat az elmúlt évben. Gyöngyösön utánpótlás bajnokságot nyertünk, Pécsett Nb1/b 9. Helyet ertünk el, tavaly pedig Hatvannal megnyertük az NB2 észak-keleti csoportját.