• 25
  • márc.

NB I B férfi nyugati csoport 17 forduló

Szigetszentmiklósi KSK–Tatai AC 28–24 (12–13)

Kovács R. – Kovacsevics, Éliás 6, Korsós 3 (1), Varga L. 3, Milovits 4, dr. Kiss I. 1. Csere: Kreisz (kapus), Szabó Gy. 2, Fülöp 1, Nagy T., Duzsi 6 (2), Iváncsik Á. 1, Félegyházi 1, Grandjean

Eredmény alakulása: 10. perc: 4–6. 16. perc: 6–8. 24. perc: 10–10. 28. perc: 10–13. 37. perc: 14–16. 43. perc: 19–18. 50. perc: 21–23. 54. perc: 24–23.

Kiállítások: 10, ill. 18 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2

Kökény István: A tétnek megfelelően nagyon szoros mérkőzést játszott a két csapat. A vendégek sokáig előnyben voltak, azonban a végjáték nekünk sikerült jobban. Így megőriztük negyedik helyünket a tabellán.

• 17
  • márc.

NB I B nyugati csoport

1. forduló

Tungsram SE-Nagykanizsa–Szigetszentmiklósi KSK 25–26 (10–13)

Kreisz – Kovacsevics 1, Éliás 7 (1), Nagy T. 1, Fülöp 3, Milovits 4, Iváncsik Á. Csere: Varga Á., Kovács R. (kapusok), Korsós 7 (4), Varga L. 1, Horváth P. 1, Duzsi 1, dr. Kiss I., Grandjean, Félegyházi

Eredmény alakulása: 5. perc: 2–3. 21. perc: 8–7. 29. perc: 9–12. 36. perc: 13–13. 40. perc: 15–16. 46. perc: 19–20. 50. perc: 22–20. 52. perc: 24–21. 58. perc: 24–25.

Kiállítások: 12, ill. 20 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 5/5.

Kökény István: Az első félidőben jól játszva szereztünk három gólos előnyt. A folytatásban viszont rengeteg kiállítást kaptunk, aminek következtében fordítottak a hazaiak. A csapat azonban nem adta fel és sikerült vissza venni a vezetést és az izgalmas hajrában fontos két bajnoki pontot szerezni idegenben

• 11
  • márc.

Szigetszentmiklósi KSK–Százhalombattai KE 30–33 (14–15)

Kreisz – Kovacsevics 4 (1), Éliás 2, Korsós 4, Varga L. 3, Milovits 5, Iváncsik Á. 1. Csere: Kovács R. (kapus), Szabó Gy., Nagy T. 4, Duzsi 1, Horváth P. 2, Fülöp, dr. Kiss I. 3, Grandjean 1

Kiállítások: 12, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/1, ill. 5/4.

Kökény István: Jól kezdtünk és volt kapus teljesítmény is. A 20-dik perc után már azt hittük megvan a mérkőzés. Sajnos nem így történt. Az első játékrész vége és a folytatás első tíz percében két gólt lőttünk és tizenegyet kaptunk. Ettől kezdve már nem a mi kezünkbe volt a találkozó. A különbséget sikerült csökkenteni, de fájó vereséget szenvedtünk el a sereghajtótól.

• 04
  • márc.

Pécsi VSE–Szigetszentmiklósi KSK 26–26 (15–9)

Kovács R. – Duzsi 1, Grandjean 1, Korsós 4 (1), Félegyházi 1, Fülöp 3, dr. Kiss I. Csere: Varga Á. (kapus), Nagy T. 1, Éliás 3, Milovits, Horváth P., Szabó Gy. 5 (1), Varga L. 2, Iváncsik Á. 2, Kovacsevics 3 (1)

Kiállítások: 12, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 8/3 (!!!!).

Kökény István: Az első félidőben több ziccert és négy hétméterest is elhibáztunk. Védekezésünkkel is sok gond volt. A szünetben megtartott „fejmosás” után óriásit küzdött a csapat. Fokozatosan jöttünk fel és a hajrában sikerült kiegyenlíteni, sőt az utolsó fél percben támadhattunk a győzelemért is, de ez már nem jött össze.

• 18
  • febr.

Váci KSE–Szigetszentmiklósi KSK 34–18 (14–8)

Kreisz – Duzsi, Éliás 6, Nagy T. 1, Fülöp 1, Korsós 1, Iváncsik Á. 1 (1). Csere: Kovács R., Varga Á. (kapusok), Szabó Gy. 1, Horváth P. 2, Félegyházi 1, dr. Kiss I., Kovacsevics 2, Grandjean 2, Márton

Az eredmény alakulása: 4. perc: 2–2. 13. perc: 6–2. 18. perc: 8–6. 37. perc: 20–11. 41. perc: 24–14. 49. perc: 30–14. 53. perc: 32–15.

Kiállítások: 8, ill. 0 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 1/1.

Kökény István: Nagyon tiszteltük az NB I-be tartó ellenfelet. Több játékosunk már negyed óra után feladta a mérkőzést. Ennek következménye lett a súlyos nagy különbségű vereség. Jövő héten nem lesz mérkőzésünk így bízom benne, hogy jól jön a szünet és sikerül felkészülni a Pécs elleni fontos idegenbeli találkozóra.

• 11
  • febr.

Szigetszentmiklósi KSK–Telekom Veszprém U21 28–27 (13–13)

Kovács R. – Kovacsevics, Korsós 4, Nagy T. 5, Horváth P. 1, Milovits 5, dr. Kiss I. 1. Csere: Kreisz (kapus), Fülöp 2, Szabó Gy. 2, Duzsi 1, Éliás 4, Iváncsik Á. 3, Grandjean

Kiállítások: 2, ill. 10 perc. Hétméteresek: 2/0, ill. 3/2

Kökény István: Többször eldönthettük volna a mérkőzést, azonban a fiatal játékosokból álló ellenfelünk végig nagy csatára késztett minket. A hajrában a szerencsének is köszönhetjük, hogy itthon tudtuk tartani a két bajnoki pontot.

• 06
  • febr.

Kovács Márk ( 21  éves ) a Szigetszentmiklósi KSK-ban kezdte sportolói pályafutását, majd  a Veszprémbe , onnan a NEKA-ba igazolt.  2017 februárja óta a Sport36 Komló játékosa lett. Amíg lehetőség volt rá kettős játékengedéllyel nevelőegyesületét is segítette játékával. Az NBI-ben 22 alkalommal talált be az ellenfelek hálójába, pályára lépett az Olympiakosz elleni EHF-kupa meccseken. Már komlói színekben lehetett tagja az algériai junior vb-n előkelő helyezést elért válogatottnak. A magyar B-válogatott mezét több alkalommal is felvette.A játékos fejlődése érdekében a Komló vezetői hozzájárultak, hogy a beállós poszton játszó játékos az MRG Dobava Szlovén első osztályú csapatában játszon másfél évig.

• 09
  • dec.

ETO-SZESE Győr–Szigetszentmiklósi KSK 30–25 (16–11)

Varga Á. – Duzsi, Szabó Gy. 3, Korsós 4, Varga L. 5, Milovits 3, Iváncsik Á. 4 (2). Csere: Kreisz (kapus), Horváth P. 1, Márton B., Kovacsevics 3 (1), Grandjean, Spacsek 2, Madár

Eredmény alakulása: 7. erc: 4–4. 13. perc: 7–6. 19. perc: 11–6. 27. perc: 14–8. 38. perc: 20–13. 50. perc: 24–18. 54. perc: 26–22. 58. perc: 30–22.

Kiállítások: 6, ill. 2 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3

Kökény István: Rengeteget híbáztunk támadásban, föleg a szélről híbáztunk sokat. Idegenben jóval hatékonyabban kell játszanunk tavasszal, ha meg akarjuk örizni élmezőnybeli helyezésünket.